مدیریت ریسک

Risk Management

 شناسایی نگرانی سرمایه گذاران , تجار و کارآفرینان

با ما مشورت کنید و از بهترین خدمات مالی و بانکی در سطح ملی و بین المللی بهره مند شوید

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک یکی از قسمت های محوری مدیریت استراتژیک هر سازمان به شمارمی رود این شیوه شامل فرآیند هایی است که از طریق آن سازمانها می توانند به صورت روشمند،خطرهای مرتبط با فعالیت هایشان را شناسایی کنند. ریسک،احتمال زیان یا آسیب دیدن دراثریک موقعیت خاص است وشامل تمامی احتمالات مربوط به صدمه دیدن ،خسارت و زیانی را شامل می شود که درتحقق اهداف سازمان اثرگذار هستند.هرگونه فعالیتی که منجر به از بین رفتن سرمایه شود را می‎توان نوعی ریسک مالی دانست ، نکته قابل توجه و بسیار مهم این است که قبل از درک تکنیک های موجود برای کنترل و شکل دهی مدیریت ریسک، باید ریسک وانواع آن را بشناسید و از تفاوت آنها نسبت به یکدیگر آگاه باشید.

انواع مختلفی از خطرات وجود دارد که یک شرکت ممکن است با آن رو به رو شده و بر آن ها غلبه کند   به طور کلی ریسک ها را می ‎توان به سه نوع ریسک تجاری ، ریسک غیر تجاری و ریسک مالی طبقه بندی کرد.

 ریسک تجاری، این نوع خطرات توسط خود شرکت های تجاری به منظور به حداکثر رساندن ارزش سهام و سود انجام می ‎شود به عنوان مثال شرکت ها به منظور بازاریابی کالاهای جدید خود برای فروش بیشتر ریسک های پر هزینه ای متقبل می ‎شوند.

ریسک مالی در اندازه های مختلفی وجود دارد و معمولا همه افراد را تحت تاثیر قرار می ‎دهد و به همین دلیل برای کاهش میزان آسیب ریسک مالی ، آگاهی از خطرات و چگونگی محافظت از خود در برابر این مشکلات به شما کمک خواهد کرد، خود ریسک مالی نیز انواع مختلف دارد که بر این اساس،انواع ریسک مالی را می ‎توان به انواع مختلفی از قبیل ریسک در بازار، ریسک اعتباری ، نقدینگی، ریسک عملیاتی، ریسک قانونی ، ریسک سوداگرانه و ریسک ارزی تقسیم کرد.

ریسک غیر تجاری، این نوع خطرات تحت کنترل شرکت ها نیستند، خطرات ناشی از عدم تعادل سیاسی و اقتصادی را می ‎توان ریسک غیر تجاری نامید. ریسک مالی همان طور که از نام آن برداشت می ‎شود، ریسکی است که باعث ضرر مالی بنگاه ها خواهد شد ، ریسک مالی به طور کلی به دلیل بی ثباتی و ضرر در بازار مالی ناشی از نوسانات قیمت سهام ، ارز، نرخ بهره و سایر موارد ایجاد می ‎شود،به طور کلی ریسک مالی به معنای خطراتی است که می‎ تواند منجر به از دست رفتن سرمایه در افراد ذینفع شود.

جهت بهره مندی ازاطلاعات بیشتر و یا خدمات ما درمدیریت ریسک می توانید با تیم تخصصی ما مشورت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فهرست
Translate »