بازاریابی بین المللی

International Marketing

بسته کامل از نیازهای تجاری

جهت ساختن آینده ای روشن و توسعه یایدار کسب و کارتان در بازارهای بین المللی با دپارتمان تجارت و بازاریابی بین الملل گروه مشاوران کبالت همراه باشید.

بازاریابی بین المللی

با پیشرفت فناوری و جهش اطلاعات ، حمل و نقل و جریانهای مالی ، ارتباطات جهان، پیوسته تر، گسترده تر،راحتترو با صرفه ترشده است. از اینرو شرکتها و مصرف کنندگان می توانند به لطف پیشرفت در تجارت بین المللی ، تقریبا در هر کشوری در سراسر جهان تجارت کنند. با این وجود،به همان اندازه که برای شرکت های بین المللی فرصت بوجود آورده است،به همان اندازه نیزآن ها را به  چالش کشیده، امروزه هیچ کشوری در جدایی کامل از کشورهای دیگر زندگی نمی‌کند. به طور کلی می توان گفت هیچ کشوری وجود ندارد که بتواند ادعا کند ازهر لحاظ چه اقتصادی و چه پیشرفت‌های دیگرکاملا مستقل است.

منابع اقتصادی، تکنولوژی و سطح زندگی افراد یک کشور، بستگی نسبی به اقتصاد کشورهای دیگر دارد که به وسیله جریان پیچیده‌ای ازکالاها، خدمات، سرمایه و تکنولوژی، به هم مربوط می‌شوند. کشورها از طریق مبادلات بین‌المللی، سطح تولید خود را بالا برده و سود بیشتری کسب می‌کنند و از جهتی گرچه یک کشورممکن است ازعوامل تولید مختلفی برخوردار باشد و بتواند انواع کالا را تولید کند، اما قادر به تولید آن ها با قیمت مساوی نخواهد بود.علت اولیه مبادلات بین‌المللی، در ظاهر اختلاف قیمت کالا و خدمات کشورهاست.

بازاریابی بین الملل یا به زبان لاتین International Marketing ، علم بهره گیری از اصول بازاریابی است،البته دراکثراوقات به بازاریابی بین المللی، بازاریابی جهانی یا به زبان لاتین Global Marketing هم گفته می شود. بازاریابی بین المللی،انجام فعالیت های مربوط به بازاریابی در بیشتر از یک کشور می باشد، بازاریابی بین المللی با خواسته های مشتری بین المللی برنامه ریزی می شود وبر اساس نیازهای مردم کشورهای گوناگون طراحی می شود. سلیقه، انتخاب و ترجیحات مشتری در ملل مختلف متفاوت است. باید استراتژیهای جدید بازاریابی اتخاذ شود تا با نیازهای مصرف کنندگان مختلف مطابقت داشته باشد اولین گام قبل از شروع به کار بازاریابی بین المللی مسلماً باید برای شروع بازاریابی وانجام عملیات بازرگانی در بازارهای خارجی، ابتدا تجزیه وتحلیل دقیقی در زمینه تمامی موارد وابعاد انجام شود.

 با توجه به تغییرات سریعی که در اقتصاد بین‌الملل رخ داده است، برنامه‌ریزی برای فعالیت در بازارهای بین المللی نیز به مراتب مشکل‌تر و پیچیده ‌تر از گذشته است. عوامل متعددی در این زمینه دخالت دارند که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: شدت رقابت، تحولات سریع سیاسی واقتصادی، افزایش موانع و محدودیت‌های تجاری در کشورهای مختلف، گرایش بیشتر به سیاست‌های حمایتی، پیشرفت‌ها و نوآوری‌های سریع در تکنولوژی و گستردگی تبلیغات بازرگانی و دانستن اینکه بازارمورد نظر در کدام مرحله از توسعه اقتصادی است، کمک می کند بر روی مدیریت بازار، نوع و میزان تقاضا و سیستم بازاریابی آن کشور شناخت بهتری داشته باشد.

 گروه مشاوران کبالت با بهره گیری از دانش روز وتجربیات گسترده دربازاریابی بین المللی تا رسیدن شما به هدفتان شمارا همراهی خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

فهرست
Translate »