قرارداد های تجاری بین المللی

Commercial Contracts

قراردادها و مراودات حقوقی و نیز دعاوی و اختلافاتتان را به ما بسپارید و با خیال راحت بر تجارت و کسب و کارتان تمرکز کنید ما تا آخر راه در کنارتان خواهیم بود.

قرارداد های تجاری بین المللی

امروزه با توسعه روابط بین‌­المللی اقتصادی و تجاری، بیش از هر زمان دیگری شاهد انعقاد قراردادهای بازرگانی بین­‌المللی هستیم. اشخاص حقیقی و حقوقی در برخی موارد نیاز هست قراردادی را با اشخاص حقیقی یا حقوقی خارج از کشور منعقد کنند که این قراردادها نیز مانند سایر قراردادها باید از مسائل حقوقی بهره‌مند باشند تا در مواقع لزوم بتوان آن را در دادگاه‌های داخلی و خارجی پیگیری کرد. این نوع قراردادها به قرارداد بین المللی معروف هستند و در این مطلب قصد داریم انواع قرارداد‌های بین‌‌المللی ،کاربرد آنها و اصول و فنون مذاکره در تنظیم قراردادهای بین‌المللی را به شما معرفی کنیم.

قرارداد بین‌المللی به قراردادی گفته می‌شود که حداقل یک عنصر خارجی در آن وجود داشته باشد، مثل تابعیت طرفین، محل انعقاد قرارداد، محل اجرای قرارداد و غیره. برای قراردادهای بین‌المللی یک تعریف حقوقی و یک تعریف اقتصادی وجود دارد. اشخاص بسیاری با انواع معاملات بین المللی سر و کار دارند و در رابطه با این معاملات دچار مشکلاتی می‌شوند. دانستن اینکه چه اصول و قواعد حقوقی را می‌بایست در تنظیم متن انواع قرارداد‌های بین‌‌المللی خود به کار برند تا از ضرر و زیان احتمالی در موقع بروز اختلاف پیشگیری کنند، حائز اهمیت است. اهمیت قرارداد در همه جای دنیا کاملاً محرز و ثابت است. در روابط پیچیده اقتصادی و تجاری، تنظیم قرارداد حقوقی با توجه به اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی ضمانت کننده امور متعددی است که باعث پیچیدگی آن شده است. به طور کلی، قراردادها معمولاً به صورت مکتوب منعقد می‌شوند. هر قراردادی چه داخلی و چه بین المللی شکل خاص خود را دارد که باید نکات حقوقی مهمی را در آن­ها رعایت کرد.

اگر شما هم نیاز به یک قرارداد بین‌المللی کامل دارید که تمامی بندهای لازم را داشته باشد می‌توانید درخواست تنظیم قرارداد را ثبت کنید تا تجربه ده‌ها قرارداد شکست‌خورده را تجربه نکنید.انواع قراردادهای تجاری بین الملل در سه دسته کلی قرار می‌گیرند که به شرح زیر می‌باشند:

  • قرارداد بین‌المللی فروش
  • قرارداد بین‌المللی خدمات
  • قرارداد بین‌المللی فروش و خدمات: این نوع قراردادها ترکیبی از قراردادهای فروش و خدمات هستند، مانند قراردادهای صنعتی و ساخت
  • قراردادهای حمل و نقل و بیمه بین المللی
  • قراردادهای نمایندگی و توزیع بین المللی
  • قراردادهای حوزه سرمایه گذاری و بانکداری بین المللی
  • قرارداد های دلالی بین المللی

تیم حقوقی و وکلای خبره بین المللی مجموعه مشاوران کبالت آماده ارائه خدمات تنظیم و انعقاد قراردادهای تجاری بین المللی با شرکای تجاری شما در هر نقطه ای از دنیاست ما با داشتن دانش و تخصص و تجربه در این زمینه در کنار شما هستیم

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید .

فهرست
Translate »