برگزاری نشست ها و جلسات حرفه ای

Meeting & meeting

برگزاری یک جلسه ی کارآمد

داشتن هدف، آماده سازی جلوتر از زمان، تعیین اهداف در طول جلسه، تدوین مقررات جلسه و ارزیابی برای پیگیری های بعدی

برگزاری نشست ها و جلسات حرفه ای

از مهم‌ترین راه‌های افزایش بهره ‌وری در نظام کسب‌وکار، برگزاری جلسات منظم و هماهنگ برای بررسی اهداف، نیازمندی‌ها، پیشرفت و مشکلات احتمالی تیم کاری است. کار گروهی، بدون برگزاری جلسات، نمی‌تواند به‌درستی پیش برود و احتمالا کیفیت کسب‌وکار پایین می‌آید.به طور کلی اهداف اصلی برگزاری هر جلسه عبارت اند از انتقال اطلاعات یا ارائه ی توصیه ها و رهنمود های کاری، صدور دستورات، رسیدگی به شکایات، تخلفات، گلایه ها و قضاوت ها، اتخاذ یا اجرای تصمیمات کاری، دست یابی به ایده های نو و یا ارائه ی طرح پیشنهادی جهت بررسی و به تصویب رساندن آن ، از جمله موارد مهم و حیاتی برای برگزاری یک جلسه ی کارآمد، داشتن هدف، آماده سازی جلوتر از زمان، تعیین اهداف در طول جلسه، تدوین مقررات جلسه و ارزیابی برای پیگیری های بعدی هستند.

 یکی از نشانه‌های مدیر خوب، برقراری ارتباط مؤثر و سودمند با اعضای گروه خود است. اگر قرار است تجربه‌ٔ هدایت یا مدیریت گروهی را برعهده بگیرید به خصوص اگر میخواهید با افراد از کشورهای دیگر و فرهنگ دیگردر سطح بین المللی جلسه را برگزاری و مدیریت کنید ، بسیار مهم است که در مورد این موضوع مطالعات زیادی داشته باشید یا از افرادی که تجربه کافی در برگزاری جلسه یا نسشت های حرفه ای زیادی دارند کمک بگیرید،  حتی اگر لازم می دانید در شرایط خاص مترجم یا وکیل قابل اعتمادی را به جلسه خود دعوت نمایید چرا که در نشست ها و جلسات حرفه ای و بین المللی گاهی مسایلی عنوان می شود که باید روی آنها اشراف کافی را داشته باشید تا در پایان جلسه به هدف خود از برگزاری جلسه یا نشست برسید. همواره باید پیش از برگزاری جلسه، دستور جلسه به اطلاع اعضای جلسه رسانیده شود تا ایشان آمادگی لازم جهت حضور در جلسه را داشته باشند.شاید بخواهید درنظر بگیرید که حضورافرادی در جلسه اختیاری و حضور بعضی دیگر اجباری باشد. در این مورد اگر نیاز باشد که این افراد در یک جلسه‌ٔ مشخص حاضر شوند، باید پیش از جلسه به آنها اطلاع دهید تا بدانند که حضورشان در آن جلسه الزامی است، به طور کلی هدف از تشکیل را جلسه مشخص کنید و به صورت مکتوب تحت عنوان “دستور جلسه” برای شرکت کنندگان ارسال نمایید.

درآغاز باید به نقش شخص یا اشخاص در برگزاری جلسه توجه داشت. اشخاص حاضر در جلسه در آغاز موضوع بحث را پیرامون هدف اصلی نگه می دارند وهمزمان مطمئن هستند که سخن هر شخص شنیده و نیازهای آنها برآورده می شود، در اکثر اوقات ناظر جلسه بر روند اجرای جلسه نظارت دارد، اما ممکن است در شرایطی این نقش به یکی از افراد گروه محول شود. اگر شما رهبر جلسه هستید، اطمینان حاصل کنید که افکار و ایده های همه ی افراد شرکت کننده در جلسه، مطرح شود و اختیار و عنان جلسه به دست عده ای خاص نباشد و همه بتوانند آزادانه حرف هایشان را مطرح کنند در اینجا ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد ، که گاهی اوقات جلسات متعدد کوتاه ممکن است بهترین راه حل برای دستیابی به برخی از اهداف باشند .

کارشناسان ما در دپارتمان مدیریت رویداد به شما کمک خواهند کرد تا جلسات حرفه ای و منظمی را در یک کلاس جهانی برگزار کنید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فهرست
Translate »